Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi
10 października klasy 2a i 2b wybrały się na wycieczkę do Lublina. Jednym z punktów naszego zwiedzania była Wojewódzka Biblioteka Pedagogiczna im. KEN w Lublinie, gdzie odwiedziliśmy wystawę pt. „Pokochajmy Afrykę” z pięknymi maskami rytualnymi, batikami przedstawiającymi życie ludności afrykańskiej i cudacznymi instrumentami muzycznymi, które własnoręcznie wykonano.
Mogliśmy również na nich pograć. W egzotyczną podróż po Afryce zabrał nas pan Radosław Jarecki prezes Fundacji Mała Misja.
Wielką radość sprawiła dzieciom mini wystawa z ich pracami pt.” Madagaskar widziany okiem dziecka”, która jest owocem naszego wiosennego spotkania z p.Radkiem pt.”Twarze Madagaskaru”.
Dziękujemy panu Radosławowi i panu Maciejowi Storc za zaproszenie.