Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi
Wizyta w Chełmskich Podziemiach Kredowych
Zabytkową kopalnię kredy zwiedzili uczniowie z klasy 3b.
Jakież było ich zdziwienie, kiedy dowiedzieli się, że to mieszkańcy miasta wydobywając kredę wprost ze swoich piwnic stworzyli ten piękny labirynt korytarzy. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat podziemi oraz poznali narzędzia i przedmioty użytkowe ludzi minionych epok.
Jednak największą atrakcją okazało się spotkanie z władcą podziemi – Duchem Bieluchem. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.
Opracowanie: p. B.Legieć