Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi

Wizyta w Chełmskich Podziemiach Kredowych
Zabytkową kopalnię kredy zwiedzili uczniowie z klasy 3b.

Jakież było ich zdziwienie, kiedy dowiedzieli się, że to mieszkańcy miasta wydobywając kredę wprost ze swoich piwnic stworzyli ten piękny labirynt korytarzy. Podczas wycieczki uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat podziemi oraz poznali narzędzia i przedmioty użytkowe ludzi minionych epok.

Jednak największą atrakcją okazało się spotkanie z władcą podziemi – Duchem Bieluchem. Wycieczka dostarczyła dzieciom wielu niezapomnianych wrażeń i emocji.
Opracowanie: p. B.Legieć

Przegląd prywatności

Ta strona internetowa używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenie podczas nawigacji na stronie. Spośród nich, te skategoryzowane jako niezbędne są przechowywane w przeglądarce użytkownika i są wykorzystywane do działania podstawowych funkcji witryny.

Używamy również plików cookie, które pomagają nam analizować i zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej strony internetowej. Będą one przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą i masz możliwość zrezygnowania z nich. Natomiast rezygnacja może mieć wpływ na Twoje doświadczenia związane z przeglądaniem strony.