Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi
6.10.2023 roku uczestniczyliśmy już po raz 2 w finałach II Ogólnopolskich
Mistrzostw IT w Poznaniu, w Dywizji Robotyka, które przeprowadzono na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich jako imprezę towarzyszącą największym targom gier komputerowych w Europie Środkowo-Wschodniej – PGA GAME ARENA. Naszą szkołę reprezentowały 2 drużyny, które w 100% awansowały z półfinałów. Z całej Polski do finału dywizji awansowało tylko 10 zespołów. Tak więc nasi robotycy stanowią 20% najlepszych uczniów z robotyki w kraju.
Nasze drużyny w składzie:
1. Wiktor Polak oraz Szymon Szczepaniak zdobyli 3 miejsce i brązowe medale
2. Krzysztof Mazurek oraz Patryk Ogiński uzyskali tyle samo punktów, co Wiktor i Szymon, a o miejscu decydował nieco krótszy czas przejazdu robotów. Ostatecznie zostali finalistami.
Należy podkreślić, że w zeszłym roku w tej samej dywizji 1 miejsce przypadło Krzysztofowi Mazurkowi i Szymonowi Szczepaniakowi, a 3 miejsce – Patrykowi Ogińskiemu.
Uczniowie mogli też zetknąć się z techniką i technologią informatyczną z najwyższej półki. Uczestniczyli w pracy studia online w dziedzinie obrazów holograficznych – 3D. Mogli pojawić się przed kamerą i na największym wyświetlaczu 3D dostępnym w Polsce.
Wszystkim uczniom, rodzicom i wychowawcy klasy 8b składamy gratulacje.