Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi
Wycieczka do Warszawy zorganizowana w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji Narodowej p.n. „Podróże z klasą”
W dniach 21-22 listopada 2024r. uczniowie klas III wraz ze swoimi nauczycielami wzięli udział w wycieczce do Warszawy. Była ona finansowana z budżetu państwa w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji narodowej pod nazwą „Podróże z klasą”.
Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzili Łazienki Królewskie, spacerując po zespole pałacowo-ogrodowym założonym w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Po lekkim obiedzie, dzieci odwiedziły Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogły samodzielnie doświadczyć, poznawać i odkrywać tajniki nauki i świata. W godzinach wieczornych uczniowie wraz z opiekunami zostali zakwaterowani w hotelu Arkadia, gdzie czekała na nich również obiadokolacja.
Kolejnego dnia po śniadaniu udali się do Wilanowa na zwiedzanie z przewodnikiem Muzeum Króla Jana III Sobieskiego. Podczas spaceru po parku wokół barokowej rezydencji Króla Jan III Sobieskiego poznali walory historyczne i przyrodnicze tego miejsca. Kolejną atrakcją, po smacznym obiedzie, było zwiedzanie Starego Miasta w Warszawie z przewodnikiem. Późnym popołudniem wyruszyli w drogę powrotną do Chełma.