Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi
10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa, z tej okazji klasa 2a i 2b udały się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie.
Tam mieliśmy okazję poznać wiele gatunków drzew rosnących na terenie ogrodu, podziwialiśmy też ciekawe okazy drzew sprowadzonych do nas z odległych krajów np. miłorząb japoński.
Uczniowie dowiedzieli się co dają człowiekowi drzewa i jakie znaczenie mają one dla środowiska.
Drugą część naszej wyprawy stanowiły warsztaty plastyczne, na których dzieci stworzyły prawdziwe dzieła sztuki-witraże z drzewem w roli głównej. Opracowała: M.Samosiuk-Jasińska