Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi

Zajęcia Klasy 2B w ramach projektu DOSTĘPNA SZKOŁA

B. Legieć 2023-05-10

W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach plastyczno- ekologicznych pt. „Przyroda, Ty i Ja” realizowanych w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.

Nadrzędnym celem zajęć było skuteczne i efektywne kształtowanie proekologicznych postaw uczniów, wdrażanie ich do aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.

Uczniowie ze szczególnym zainteresowaniem realizowali zadania projektu edukacyjnego „Dzień Ziemi” oraz poznawali sposoby ochrony środowiska przyrodniczego. Systematycznie odwiedzali MDK w Chełmie uczestnicząc w warsztatach naukowych „ Akademii Młodego Naukowca” prowadzonych przez pracowników UMCS w Lublinie.

Ponadto uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez przedstawiciela Fundacji „Kaligo” z Lublina. Uczniowie oglądali naturalne okazy gadów, tj. żółw żabuti, jaszczurka agama brodata, kameleon. Podczas wszystkich zajęć chętnie rysowali, wykonywali plakaty, gazetki tematyczne oraz śpiewali piosenki.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Przegląd prywatności

Ta strona internetowa używa plików cookie, aby poprawić Twoje doświadczenie podczas nawigacji na stronie. Spośród nich, te skategoryzowane jako niezbędne są przechowywane w przeglądarce użytkownika i są wykorzystywane do działania podstawowych funkcji witryny.

Używamy również plików cookie, które pomagają nam analizować i zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z tej strony internetowej. Będą one przechowywane w Twojej przeglądarce tylko za Twoją zgodą i masz możliwość zrezygnowania z nich. Natomiast rezygnacja może mieć wpływ na Twoje doświadczenia związane z przeglądaniem strony.