Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki z Oddziałami Integracyjnymi
B. Legieć 2023-05-10
W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach plastyczno- ekologicznych pt. „Przyroda, Ty i Ja” realizowanych w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.
Nadrzędnym celem zajęć było skuteczne i efektywne kształtowanie proekologicznych postaw uczniów, wdrażanie ich do aktywnych działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz rozwijanie uzdolnień i zainteresowań.
Uczniowie ze szczególnym zainteresowaniem realizowali zadania projektu edukacyjnego „Dzień Ziemi” oraz poznawali sposoby ochrony środowiska przyrodniczego. Systematycznie odwiedzali MDK w Chełmie uczestnicząc w warsztatach naukowych „ Akademii Młodego Naukowca” prowadzonych przez pracowników UMCS w Lublinie.
Ponadto uczestniczyli w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez przedstawiciela Fundacji „Kaligo” z Lublina. Uczniowie oglądali naturalne okazy gadów, tj. żółw żabuti, jaszczurka agama brodata, kameleon. Podczas wszystkich zajęć chętnie rysowali, wykonywali plakaty, gazetki tematyczne oraz śpiewali piosenki.
Zapraszamy do galerii zdjęć.